Kémiai Számítástechnika Gyakorlat Kémiatanároknak

heti 2 óra gyakorlat, 2 kredit – kkt5c3in

gyakorlatvezető: Tóth Gergely (Kémia épület 541-es szoba)

 

a 2020/2021. tanév I. félév

 

A távolléti oktatás során a hallgatók a Moodle rendszerben elérhető anyagok segítségével három tématerületre osztva végezhetik el a kurzust.

I. téma szeptember 7-27.

EXCEL és statisztikai alapozó

A Moodle-ben egy témavázlat és annak gyakorlására/értékelésre levő tesztfeladatsor található. A teszt szeptember 27-ig tetszőleges számban ismételhető-javítható. A téma teljesítése a teszten elért legjobb eredmény alapján lesz értékelve.

Online konzultáció időpontja: szeptember 21. 16 órától (tanrendi időpont).

II. téma szeptember 28 – október 18.

Természettudományos szövegszerkesztés, irodalmazás, kémia az interneten, pályázatírás

A Moodle-ban egy tájékoztató jellegű témavázlat szerepel a témakörről, illetve személyre szólóan egy-egy témakiírás, amelyre a hallgatóknak pályázatot kell készíteniük. A pályázati témák vegyszer és eszközbeszerzésre vonatkoznak, általános iskolai, középiskolai, vagy érettségivel kapcsolatban. A témakör teljesítése a beküldött pályázat alapján lesz értékelve.

Online konzultáció időpontja:

III. téma október 19 – december 13.

Matlab használata kémiai, matematikai és más természettudományos feladatok megoldásában

A Moodle-ben egy témavázlat és annak gyakorlására/értékelésre levő tesztfeladatsor található. A teszt december 13-ig tetszőleges számban ismételhető-javítható. A téma teljesítése a teszten elért legjobb eredmény alapján lesz értékelve, illetve elvárás, hogy a hallgatók önállóan elvégezzék a MatlabOn ramptutoriálját, lehetőleg a téma feldolgozása előtt.

Online konzultáció időpontja:

Követelmények:

Értékelés: Az I. és a II. téma 30-30%-t adja az eredő jegynek, a III. tématerületből a teszt 30%-t és az „On ramp tutoriál 10%-t. Félévi jegy az így összesített teljesítmény alapján:  (1) < 40% ≤ (2) < 55%.≤ (3) < 70%.≤ (4) < 85%.≤ (5)

Nem kap jegyet az a hallgató, aki a témakörök minimális teljesítését sem próbálja meg, még a javítási időszakban se. A minimum elégséges érdemjegyhez követelmény az I. és a III. témánál az elérhető pontszám külön-külön legalább 40 %-ra való teljesítése és a pályázat beadása. A félév végén lehetőség lesz egyedi egyeztetéssel javítására vagy pótlásra, egészségügyi okkal indokolható esetben teljes értékű módon. Az elégtelen félévi jegyet szerző hallgatók gyakorlati jegy utóvizsgán vehetnek részt.                                                       Tóth.Gergely. 2020. IX.8.